WAFLE PRZEKŁADANE MASĄ GALARETKOWĄ

Zostaw komentarz

WAFLE PRZEKŁADANE MASĄ GALARETKOWĄ to jeden ze smaków dzieciństwa, do którego chętnie wracam 🙂 Do swoich wafli najczęściej używam galaretki truskawkowej, ale śmiało można zmieniać ich smak używając innych galaretek 🙂

Polecam również:
WAFLE KAKAOWO-ŚMIETANKOWE
PISCHINGER Z KREMEM CZEKOLADOWO-ORZECHOWYM

Składniki:

  • opakowanie (150 g) suchych wafli tortowych – andrutów

Masa galaretkowa

  • 100 g masła
  • 3/4 szklanki* cukru
  • 500 g gęstej śmietany 18%
  • 2 opakowania galaretki truskawkowej (opakowanie na 0,5 l wody)WAFLE PRZEKŁADANE MASĄ GALARETKOWĄ

Jak zrobić wafle przekładane masą galaretkową?

Do rondelka przełożyć pokrojone na kawałki masło, dodać cukier i podgrzewać do rozpuszczenia się cukru. Następnie dodać śmietanę i podgrzewać do zagotowania. Rondelek zdjąć z palnika, dodać galaretki (proszek) i wymieszać do uzyskania jednolitej masy (galaretki muszą się całkowicie rozpuścić).

jak zrobic mase galaretkowa do wafli

Masę galaretkową odstawić do przestudzenia i lekkiego zgęstnienia.Na paterze lub płaskim talerzu (może też być deska) ułożyć arkusz papieru do pieczenia, na którym położyć jeden wafel i posmarować go równo masą galaretkową (3-4 łyżki).

jak zrobic wafle z kremem

Następnie ułożyć kolejny wafel i posmarować go kremem galaretkowym – czynność powtarzać do wyczerpania się składników.Wafle przełożone masą galaretkową zawinąć w papier do pieczenia (podwinąć brzegi papieru do góry), obciążyć np. drewnianą deską do krojenia i odstawić w chłodne miejsce do całkowitego stężenia masy.

Smacznego!

*Szklanka użyta w moich przepisach do odmierzania składników ma zawsze pojemność 250 ml 🙂

domowe wafle z kremem

wafle przekladane masa galaretkowa

Zostaw komentarz