ROGALIKI TWAROGOWE Z POWIDŁAMI

1 Comment

ROGALIKI TWAROGOWE Z POWIDŁAMI pyszne ciasteczka, do których przygotowania wystarczą tylko cztery składniki 🙂 Ciasto twarogowe w strukturze przypomina ciasto francuskie (dzieli się na warstwy), w smaku też jest trochę podobne. Zamiast powideł możecie dać do środka krem czekoladowy lub podsmażone jabłka 🙂Składniki (na 45 rogalików):

  • 250 g twarogu tłustego lub półtłustego – u mnie klinek
  • 250 g kostki do pieczenia Kasia
  • 250 g (1 i 1/2 szklanki*) mąki pszennej

Dodatkowo

  • powidła lub gęsty dżem – u mnie powidła śliwkowe
  • cukier puder do posypaniaROGALIKI TWAROGOWE Z POWIDŁAMI

Jak zrobić rogaliki twarogowe z powidłami?

Kasię pokroić w kostkę i przełożyć do miski, dodać pokruszony widelcem twaróg (twarogu nie mielimy, jeżeli jest „mokry” należy odsączyć go wcześniej na sicie), mąkę i zagnieść (ręką lub mikserem z hakiem) do połączenia składników.

jak zrobic ciasto na rogaliki

Z ciasta uformować kulę, zawinąć ją w folię spożywczą i włożyć do lodówki na 2-3 godziny, można na całą noc.

Schłodzone ciasto wyjąć z lodówki odkroić kawałek i rozwałkować na podsypanej mąką stolnicy na placek o grubości ok. 3 mm. Do ciasta przyłożyć okrągły talerz (mój ma średnicę 24 cm) i obkroić nożem. Następnie zdjąć talerz i obkrojone ciasto, a okrągły placek podzielić na osiem trójkątów. U podstawy każdego trójkąta nałożyć porcję (ok. 3/4 łyżeczki) powideł i zwijać rogaliki od podstawy do wierzchołka.

jak formować rogaliki

Rogaliki układać w odstępach na wyłożonej papierem do pieczenia blasze.

Blachę z rogalikami wstawić do piekarnika nagrzanego do 190 stopni (grzanie góra i dół) i piec ok. 25-30 minut. Upieczone rogaliki studzić na kratce.
Przed podaniem posypać rogaliki cukrem pudrem.

Smacznego!

*Szklanka użyta w moich przepisach do odmierzania składników ma zawsze pojemność 250 ml 🙂przepis na rogaliki z twarogiem

ciasteczka twarogowe

rogaliki serowe

Jedna odpowiedź do “ROGALIKI TWAROGOWE Z POWIDŁAMI”

  1. Bożena

    Bardzo polecam są kruche i smaczne 🙂

Zostaw komentarz