LODY Z BIAŁĄ CZEKOLADĄ I MALINAMI

LODY Z BIAŁĄ CZEKOLADĄ I MALINAMI kremowe, delikatne lody z białą czekoladą i malinami 🙂 Masa czekoladowa przed zamrożeniem powinna być dosyć słodka, ponieważ w czasie mrożenia słodki smak straci swoją intensywność. W przygotowaniu lodów trzeba się wykazać cierpliwością i na początku chłodzenia mieszać je co 30 minut, dzięki temu w masie nie wytworzą się kryształki i lody będą miały gładką strukturę, ale moim zdaniem warto poświęcić im ten czas 🙂

Polecam również:
LODY ŚMIETANKOWE
LODY OREOSkładniki:

  • 200 ml mleka 3,2%
  • 200 g białej czekolady
  • 500 ml śmietanki 30% lub 36%
  • 3-4 łyżki cukru pudru
  • 100 g malinLODY Z BIAŁĄ CZEKOLADĄ I MALINAMI

Jak zrobić lody z białą czekoladą i malinami?

Mleko wlać do rondelka i podgrzać do zagotowania. Rondelek zdjąć z palnika, dodać połamaną na małe kawałki czekoladę i wymieszać do całkowitego rozpuszczenia się czekolady. Masę czekoladową przelać do miseczki lub zamykanego pojemniczka, całkowicie wystudzić, a następnie wstawić do lodówki na kilka (4-5) godzin, masa czekoladowa musi zgęstnieć.

Schłodzoną śmietankę wlać do miski i miksować, gdy zacznie gęstnieć dodać cukier puder i schłodzoną masę czekoladową, zmiksować do połączenia składników.

jak zrobic lody bez maszyny

Tak otrzymaną masę przelać do pojemnika i wstawić do zamrażalnika. Żeby nie wytworzyły się kryształki, masę lodową trzeba mieszać co 30 minut przez 3 godziny.

jak mrozic lody

W momencie kiedy masa lodowa będzie już gęsta (4-5 mieszanie), dodać do lodów maliny i wymieszać.

Lody chłodzić min. 6 godzin, a najlepiej przez całą noc.

Smacznego!lody z czekolada i malinami

domowe lody z owocami

lody czekoladowe przepis

Comments are closed.