DOMOWA NUTELLA

DOMOWA NUTELLA czyli pyszny krem czekoladowo-orzechowy idealny do pieczywa, przełożenia ciast czy ciasteczek, a także do nadziewania rogalików 🙂 Do przygotowania kremu polecam użyć dobrej jakości czekolady, wtedy będziemy mogli z czystym sumieniem podać go dzieciom 🙂Składniki:

  • 1/3 szklanki* mleka
  • 200 g czekolady (u mnie mleczna, ale może być gorzka lub pół na pół mleczna i gorzka)
  • 1 łyżka masła
  • 80 g orzechów laskowych (obranych z łupinek)DOMOWA NUTELLA

Jak zrobić domową nutellę?

Blachę wyłożyć papierem do pieczenia, wsypać orzechy laskowe i wstawić do piekarnika nagrzanego do 180 stopni (grzanie góra i dół) na ok. 10 minut (orzechy powinny się lekko zarumienić, a skórka popękać). Podpieczone orzechy przesypać na ściereczkę i pocierać, aż sucha skórka zejdzie z orzechów. Oczyszczone orzechy przełożyć do kielicha blendera i zmiksować.

W rondelku zagotować mleko z dodatkiem masła, zdjąć rondelek z palnika, dodać połamane na małe kawałki czekolady i wymieszać do całkowitego rozpuszczenia się czekolady. Jeżeli użyjecie tylko gorzkiej czekolady możecie krem dosłodzić miodem.

czekolada

Masę czekoladową chwilę przestudzić, a następnie wlać do kielicha blendera (do orzechów) i razem chwilę zmiksować.

miksowanie kremu

Zaraz po przygotowaniu krem czekoladowy jest dosyć rzadki, ale z czasem gęstnieje. Można ten proces przyspieszyć wstawiając krem do lodówki, ale wtedy stwardnieje mocno i trzeba go będzie wyjąć z lodówki i ogrzać przed użyciem.

Smacznego!

*Szklanka użyta do odmierzania składników w moich przepisach ma zawsze pojemność 250 ml 🙂domowa nutella przepis

domowy krem czekoladowo-orzechowy

Comments are closed.