PROSTY MUS CZEKOLADOWY

PROSTY MUS CZEKOLADOWY to pyszny, lekki krem idealny na małe co nieco 🙂

Polecam również:
KREM SUŁTAŃSKI – PRZEPIS NA DESERSkładniki (na 4 desery):

  • 500 ml śmietanki 30% lub 36% – podzielone na 100 ml i 400 ml
  • 200 g czekolady gorzkiej, deserowej lub mieszanej np. gorzkiej i mlecznej
  • ewentualnie 1-2 łyżki cukru pudru

Dodatkowo

  • czekoladowa posypka, czekolada i ciasteczka do dekoracjiPROSTY MUS CZEKOLADOWY

Jak zrobić prosty mus czekoladowy bez jajek?

100 ml śmietanki wlać do rondelka, zagotować i zdjąć z palnika. Do gorącej śmietanki dodać połamaną na małe kawałki czekoladę i dokładnie wymieszać do całkowitego rozpuszczenia się czekolady.

jak zrobic krem czekoladowy

Śmietankę z czekoladą przestudzić. Jeżeli nam się nie spieszy (bo np. deser przygotowujemy na następny dzień) wystudzoną masę czekoladową można wstawić do lodówki na kilka godzin. W szybkiej wersji przygotowania można włożyć rondelek z masą czekoladową do miski z bardzo zimną wodą i mieszać, aż masa czekoladowa się ochłodzi (należy uważać, żeby woda nie dostała się do czekolady), tak schłodzoną masę czekoladową włożyć następnie na 30-40 min do lodówki.

Schłodzoną masę czekoladową przełożyć do miski i zmiksować na puszysty krem, na tym etapie można też dodać do kremu odrobinę alkoholu dla aromatu.
Do drugiej miski wlać schłodzoną śmietankę (pozostałe 400 ml) i ubić na sztywno (jeżeli lubicie bardziej słodkie desery, śmietankę możecie dosłodzić cukrem pudrem). Ubitą śmietankę wmieszać szpatułką do masy czekoladowej.

jak zrobic mus czekoladowy bez jajek

Mus czekoladowy przełożyć do pucharków (ja użyłam do tego rękawa cukierniczego) i posypać wierzch deserów tartą czekoladą, posypką i ciasteczkami.

Smacznego!krem czekoladowy

deser czekoladowy

Comments are closed.