BIAŁY BLOK CZEKOLADOWY

BIAŁY BLOK CZEKOLADOWY biała wersja popularnego przed laty kakaowego bloku czekoladowego 🙂 Myślę, że biały blok przypadnie do gustu szczególnie miłośnikom białej czekolady, ponieważ w smaku bardzo ją przypomina 🙂

Polecam również:
MILKY WAY BEZ PIECZENIASkładniki:

  • 250 g masła
  • 3/4 szklanki* cukru
  • 1/2 szklanki mleka
  • 400 g pełnego mleka w proszku
  • 100 g orzechów laskowych
  • 50 g herbatników
  • 10 g ryżu preparowanegoBIAŁY BLOK CZEKOLADOWY

Jak zrobić biały blok czekoladowy?

Orzechy laskowe uprażyć na suchej patelni lub wstawić na kilka minut do piekarnika nagrzanego do 180 stopni, do momentu aż z orzechów zacznie schodzić brązowa skórka. Podpieczone/uprażone orzechy przełożyć do ściereczki lub ręcznika papierowego i chwilę pocierać o siebie, dzięki temu brązowa skórka zejdzie łatwiej (jeżeli gdzieś zostanie kawałek skórki, to trudno).

Masło, mleko i cukier przełożyć do rondelka i podgrzać do rozpuszczenia cukru i połączenia się składników. Tak uzyskaną masę zdjąć z panika, przelać do miski i chwilę przestudzić. Do ciepłej masy dodać mleko w proszku i bardzo dokładnie wymieszać, żeby nie było grudek. Następnie do masy dodać orzechy, połamane na mniejsze kawałki herbatniki i ryż preparowany (ponieważ ryż preparowany mięknie od ciepłej masy mlecznej, należy go dodać do przestudzonej masy, jeżeli nie chcecie czekać, można go pominąć 🙂 ).

jak zrobic blok czekoladowy

Długą blaszkę o wymiarach 9×23 cm wyłożyć papierem do pieczenia, tak żeby wystawał poza blaszkę, przełożyć masę mleczną i wyrównać.

blok czekoladowy

Na górę zawinąć wystające brzegi papieru i docisnąć np. deską do krojenia. Blok wstawić do lodówki na min 2-3 godziny.

Smacznego!

*Szklanka użyta w moich przepisach do odmierzania składników ma zawsze pojemność 250 ml 🙂blok Billy

deser z mleka w proszku

blok czekoladowy bialy

Comments are closed.