MILKY WAY BEZ PIECZENIA

MILKY WAY BEZ PIECZENIA to bardzo szybkie w przygotowaniu, łatwe i pyszne ciasto 🙂 Po schłodzeniu ciasto świetnie się kroi, jest podzielne i idealnie sprawdza się na imprezach, na których chętnie sięgają po nie nie tylko dzieci 🙂Składniki:

  • 3/4 szklanki* mleka
  • 1/2 szklanki cukru
  • 2 łyżki cukru waniliowego
  • 200 g masła ( w temp. pokojowej)
  • 3 szklanki mleka w proszku (pełnego)

Dodatkowo

  • duże opakowanie kakaowych herbatników
  • mleko do namoczenia herbatników

Polewa

  • 150 g czekolady (u mnie 100 g mlecznej i 50 g gorzkiej)
  • 100 ml śmietanki 30%MILKY WAY BEZ PIECZENIA

Jak zrobić ciasto milky way bez pieczenia?

Do garnka wlać mleko, dodać cukier (zwykły i waniliowy) i podgrzewać do zagotowania i całkowitego rozpuszczenia się cukru. Mleczno-cukrową mieszankę przestudzić.
Do miski przełożyć miękkie masło i zmiksować na puszystą masę, następnie cały czas miksując dodawać na przemian przestudzone mleko z cukrem i mleko w proszku. Miksować do uzyskania gładkiej masy.

jak zrobic mase z mleka w proszku

Blachę o wymiarach 21×25 cm wyłożyć papierem do pieczenia lub folią spożywczą (łatwiej będzie wyjąć gotowe ciasto). Herbatniki kakaowe zanurzać na chwilę (ok. 1-2 sek) w zimnym mleku i ułożyć na spodzie blachy (można pominąć moczenie herbatników w mleku, ale wtedy ciastka będą potrzebowały więcej czasu żeby zmięknąć). Na warstwie herbatników wyłożyć połowę masy z mleka w proszku, przykryć drugą warstwą herbatników moczonych w mleku, na których wyłożyć drugą część masy z mleka w proszku. Na masie wyłożyć trzecią warstwę namoczonych herbatników.

jak zrobic ciasto z herbatnikami

Polewa czekoladowa

Śmietankę zagotować, zdjąć z palnika, dodać połamaną na małe kawałki czekoladę i wymieszać od rozpuszczenia czekolady i uzyskania gładkiej polewy. Tak przygotowaną polewą czekoladową polać ciasto.

Ciasto wstawić do lodówki do całkowitego stężenia polewy.
Najlepiej jest wyjąć ciasto z lodówki ok. 20-30 min przed podaniem, ponieważ mocno schłodzone może być twarde, ale zmięknie w temperaturze pokojowej.

Smacznego!

*Szklanka użyta w moich przepisach do odmierzania składników ma zawsze pojemność 250 ml 🙂ciasto Milky Way bez pieczenia przepis

Milky Way z mlekiem w proszku

Comments are closed.