SERNIK NA ZIMNO MANGO-TRUSKAWKA to pyszne połączenie owocowych smaków w jednym cieście 🙂
Polecam również:
SERNIK Z MUSEM Z MANGO
Składniki:
- opakowanie (250 g) długich biszkoptów
- 1 szklanka* soku np. pomarańczowego lub innego – u mnie mango-jabłko
Masa serowa
- 1 kg mielonego twarogu (może być dobry twaróg z wiaderka)
- 250 ml śmietanki 30%
Dodatki do warstwy mango
- 2 dojrzałe owoce mango lub 450 g pulpy mango z puszki – u mnie pulpa z puszki
- 2 łyżki cukru pudru – opcjonalnie
- 2 i 1/2 łyżki żelatyny
- 1/3 szklanki wody (w temp. pokojowej) – do żelatyny
Dodatki do warstwy truskawkowej
- 500 g truskawek
- 4 łyżki cukru pudru lub do smaku
- 2 i 1/2 łyżki żelatyny
- 1/3 szklanki wody (w temp. pokojowej) – do żelatyny
Dodatkowo
- świeże truskawki i mango do dekoracji
SERNIK NA ZIMNO MANGO-TRUSKAWKA
Jak zrobić sernik na zimno mango-truskawka?
Tortownicę o średnicy 24 cm wyłożyć papierem do pieczenia lub folią rantową – boki podwyższyć (ciasto będzie wysokie) lub użyć większej tortownicy 26-28 cm.
Na spodzie tortownicy ułożyć warstwę namoczonych w soku biszkoptów.
Schłodzoną śmietankę wlać do miski, ubić na sztywno i podzielić na dwie równe części. Twaróg podzielić na dwie równe części i przełożyć do dwóch misek.
Warstwa mango
Świeże mango obrać, usunąć pestkę, a miąższ zmiksować na jednolitą masę (pulpę).
Żelatynę wsypać do miseczki, zalać wodą i odstawić do napęcznienia na 5-10 min. Następnie podgrzać żelatynę w kąpieli wodnej do całkowitego rozpuszczenia się żelatyny.
Do jednej części twarogu dodać pulpę z mango (z puszki lub ze świeżych owoców) i zmiksować do połączenia – na tym etapie należy spróbować masy i ewentualnie dosłodzić cukrem pudrem. Następnie wmiksować do masy rozpuszczoną żelatynę – do żelatyny dodać łyżkę masy serowej, wymieszać i od razu wmiksować do masy serowej. Na koniec szpatułką wmieszać do masy serowej połowę ubitej śmietany. Tak przygotowaną masę serową z mango wyłożyć na biszkoptach w tortownicy i wyrównać. Gdy masa serowa zacznie tężeć (można ciasto schłodzić chwilę w lodówce), ułożyć drugą warstwę namoczonych w soku biszkoptów.
Warstwa truskawkowa
Truskawki umyć, osuszyć, usunąć szypułki, a owoce zmiksować.
Żelatynę wsypać do miseczki, zalać wodą i odstawić do napęcznienia na 5-10 min. Następnie podgrzać żelatynę w kąpieli wodnej do całkowitego rozpuszczenia się żelatyny.
Do drugiej miski z twarogiem dodać zmiksowane truskawki, cukier puder i zmiskować do połączenia. Następnie wmiksować do masy rozpuszczoną żelatynę – dodać łyżkę masy serowej do rozpuszczonej żelatyny, wymieszać i od razu wmiksować do masy serowej. Na koniec szpatułką wmieszać do masy drugą część ubitej śmietanki.
Masę truskawkową wyłożyć na biszkoptach i wyrównać.
Ciasto wstawić do lodówki do całkowitego stężenia masy serowej.
Przed podaniem udekorować sernik świeżymi owocami.
Smacznego!
*Szklanka użyta w moich przepisach do odmierzania składników ma zawsze pojemność 250 ml 🙂