DESER TIRAMISU

1 Comment

DESER TIRAMISU Niestety nie potrafię żyć bez kawy, po prostu ją uwielbiam 🙂 równie dużą miłością darzę ciasta i desery, które ją zawierają, zresztą nie tylko ja, bo tiramisu kochają u mnie w domu wszyscy 🙂 Ten deser odbiega od oryginalnego przepisu na tiramisu, nie zawiera surowych jajek, ale jest równie pyszny i bardzo prosty do przygotowania 🙂

Składniki (na 8 porcji):

  • 500 ml śmietanki 36%
  • 500 g serka mascarpone
  • 5-6 łyżek cukru pudru
  • 2 opakowania podłużnych biszkoptów „kocich języczków” (biszkopty można też upiec samodzielnie, tutaj znajdziecie przepis: Biszkopty “kocie języczki” )
  • 250 ml (szklanka) mocnej, gorzkiej kawy – całkowicie ostudzonej
  • 80-100 ml likieru Amaretto
  • gorzkie kakao do posypania
DESER TIRAMISU

Wykonanie:

Schłodzoną śmietankę wlać do miski, dodać serek mascarpone i miksować, stopniowo zwiększając obroty miksera. W czasie miksowania wsypywać porcjami cukier. Śmietanę z serkiem ubijać do osiągnięcia gęstego kremu.
Kawę wymieszać z likierem Amaretto i przelać do miseczki (takiej, w której zmieszczą się namaczane biszkopty).Jeżeli (tak jak u mnie) biszkopty są dłuższe od szerokości pucharków, należy je przyciąć do odpowiedniej długości.
Następnie biszkopty zanurzać w kawie z Amaretto (tylko na chwilę, żeby nie rozmiękły i się nie rozpadły), a następnie przełożyć je na dno pucharków. Na namoczonych biszkoptach wyłożyć warstwę kremu, na kremie kolejną warstwę nasączonych w kawie z Amaretto biszkoptów. Układać kolejne warstwy, w zależności od wielkości pucharków i własnego pomysłu, w każdym pucharku powinny być jednak przynajmniej dwie warstwy biszkoptów (u mnie są trzy). Ostatnią warstwę powinien stanowić krem.
Desery schłodzić i przed podaniem posypać kakao.

Smacznego!

deser tiramisu

deser tiramisu

Jedna odpowiedź do “DESER TIRAMISU”

  1. TIRAMISU - idealneciasta.com

    […] lub nie możecie jeść surowych jajek, polecam Wam trochę inny w smaku, ale również pyszny DESER TIRAMISU […]

Zostaw komentarz