Zwykłe kruche ciasteczka z cukrem, bardzo proste w wykonaniu, a jednak takie pyszne 🙂 Z podanego przepisu wychodzi całe mnóstwo malutkich ciasteczek, a jeżeli tak jak ja, użyjecie do wycinania tylko jednego kształtu foremki, robi się je naprawdę ekspresowo 🙂
Polecam również:
CZEKOLADOWE CIASTECZKA BROWNIE
Składniki (na ok. 160 szt. ciasteczek o średnicy 4 cm):
- 500 g mąki pszennej
- 200 g masła (w temp. pokojowej)
- 150 g cukru
- 2 łyżki cukru waniliowego
- 2 jajka
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
Dodatkowo
- około ½ szklanki cukru trzcinowego do posypania ciasteczek
KRUCHE CIASTECZKA Z CUKREM
Wykonanie:

Masło przełożyć do miski i chwilę zmiksować, po czym dodać cukier zwykły i waniliowy, i zmiksować na puszystą masę. Następnie do masy maślanej dodać jajka

i zmiksować do połączenia. Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia i w kilku porcjach dodać do masy maślano-jajecznej,

zagniatając ręcznie lub przy użyciu miksera gładkie ciasto.

Ciasto zawinąć w foliowy woreczek

i włożyć do lodówki na około 30 minut. Ze schłodzonego ciasta odkroić kawałek, który rozwałkować na podsypanej mąką stolnicy na placek o grubości około 3 mm, z ciasta wykrawać foremką ciasteczka.
Każde ciasteczko położyć na talerzyku z cukrem trzcinowym i docisnąć (tak żeby cukier się przykleił), ciasteczka układać (cukrem do góry) na wyłożonej papierem do pieczenia blasze.

Czynność powtarzać do wykorzystania całego schłodzonego ciasta.

Blachę z ciasteczkami wstawić do piekarnika nagrzanego do 170 stopni (grzanie góra i dół) i piec około 10 minut (do zazłocenia ciasteczek). Upieczone ciasteczka przestudzić na blaszce,

a następnie przełożyć na kratkę do całkowitego wystudzenia.
Smacznego!



fajne
Pytanie jak dlugo piec ciastka jezeli piec elektryczny grzeje tylko z dolu? Pani pisze ze 10 minut. Czy Tak samo czy dluzej. Dziekuje. Bozena
Najlepiej i najbezpieczniej jest sprawdzić na 1-2 ciasteczkach, wstawić je do piekarnika na 10 minut i będzie wiadomo czy tyle czasu wystarczy.
Dzień Dobry! Jakich końcówek do miksera Pani używa? ? Na zdjęciach ciężko dojrzeć ☺️
Masło z cukrem miksuję z końcówką do ucierania, a jak ciasto jest już gęste zmieniam na hak (na tym etapie można już też ciasto zagniatać ręką) 🙂
Wszystkie kruche ciasta robie w melakserze z plastikowym nozem. Czy musze to maslo samo ucierac pierwsze? Czy wszystko wrzucic razem do melaksera
Ja robię dokładnie tak jak opisałam w przepisie, najpierw ucieram masło z cukrem na puszystą masę, a później dodaję resztę składników i taki sposób polecam 🙂
Czy można rozpuścić masło i takie płynne utrzeć z cukrem.?,nie mam robota i lżej byłoby zrobić z rozpuszczonym
Nie, to już lepiej zagnieść szybko zimne masło z pozostałymi składnikami (tak jak klasyczne ciasto kruche) 🙂
Dziękuję bardzo za odpowiedź pozdrawiam serdecznie ?
Witam
Jak długo można przechowywać te ciasteczka?
Do dwóch tygodni w zamkniętym pojemniku spokojnie 🙂
Dziękuję ☺️
Wesołych świąt
Ciasteczka pyszne, w rodzinie robią furorę tak jak rogaliki orzechowe.
Pyszne, kruchutkie.
Bardzo dobry przepis pyszne ciasta ja nie obsypywalam cukrem tylko dodałam jeszcze skórkę pomarańczowa do ciasta mniam.